Johnny Depp-životopis

30. března 2007 v 22:08 | Mája:D |  Johnny Depp
Johnny Depp/životopis

Celé jméno: John Christopher Depp II
Místo narození: Owensboro, Kentucky
Datum narození: 9. června 1963
Sourozenci: Danny (Bratr), Christy & Debbie (Sestry)
Děti: Lily-Rose Melody, Jack
Tetování: Ano, spoustu!
Fóbie: klauni
Oblíbená barva: černá
Zlozvyky: cigarety, rebelství
Otec byl inženýr a matka v domácnosti a před Johnnyho narozením již měli tři děti, dvě děvčata a jednoho chlapce. Už v jeho sedmi letech se celá rodina přestěhovala na Floridu. Tam také Johnny chodil na střední školu, kde začal mít velmi brzy problémy s drogami a také krádežemi. V té době ho myšlenka na herectví asi ani nenapadla. Jeho největším koníčkem byla elektrická kytara, které věnoval všechen svůj čas a hrál v několika kapelách. V roce 1983 se oženil s Lori Anne Allison (o dva roky později se rozvedli), která pracovala u filmu jako maskérka. A právě ona udělala pro jeho hereckou kariéru první a nejdůležitější krok. Seznámila ho totiž s Nicolasem Cagem, který ho poté představil svému agentovi a zajistil mu první hereckou roli. Bezstarostný mladík v klasickém hororu NOČNÍ MŮRA V ELM STREET byl v jeho podání velice civilní. Do celého filmu docela dobře zapadal, ale i přes známky jistého hereckého talentu byla herecká průprava zapotřebí. A tak začal Johnny navštěvovat losangeleské Loft Studio.

Po absolvování hereckého kursu získal malou roli vojáka v oscarovém válečném dramatu ČETA, ovšem na plátně se moc dlouho neohřál. Pak ale přišla role, která s jeho kariérou zahýbala nejvíce. Byla to role v seriálu JUMP STREET 21, kde si zahrál mladého detektiva Tommyho Hansona pracující v oddělení zaměřeném na zločinnost mladistvých, která mu vynesla slávu a davy fanynek. V seriálu zůstal po tři sezóny a tak jako mnoho jiných herců, proslavených v televizi, ho mohla obrazovka zcela pohltit a klidně se mohl stát pouze hercem televizním. To by se ale na scéně nesměl objevit velice podivínský režisér s naprosto obyčejným jménem - Tim Burton. Johnny získal hlavní roli v jeho zvláštním filmu o mladíkovi s nůžkami místo prstů STŘIHORUKÝ EDWARD. Film je vlastně romantickou pohádkou s velmi osobitým vizuálním stylem, kterým se filmy Tima Burtona vyznačují. Johnnyho partnerkou se ve filmu stala Winona Ryder a jejich následně vzniklý vztah byl velice intenzivní, což dokazuje i Johnnyho tetování na pravé paži - "Winona Forever".

Rok 1993 pro něj nebyl zrovna nejšťastnější. Po třech letech skončil jeho vztah s Winonou a v jeho nočním klubu Viper Room v Los Angeles se předávkoval drogami jeho kamarád a vycházející herecká hvězda River Phoenix. Ovšem v tomtéž roce byl do kin uveden snímek CO ŽERE GILBERTA GRAPE. Johnny podal v roli Gilberta - mladíka na kterém leží zodpovědnost za celou rodinu a hlavně mentálně postiženého bratra (v podání Leonarda DiCapria) - výborný výkon a celkový velmi dobrý dojem, který snímek zanechal, byl z velké míry jeho zásluhou (a samozřejmě DiCapria nominovaného za svou roli na Oscara).

A pak přišla další spolupráce s Timem Burtonem. Tentokrát se jednalo o snímek ED WOOD o nejhorším režisérovi všech dob. Johnny je ve své roli téměř k nepoznání a to kromě zjevu i herecky. Dokázal úžasně zachytit Woodovo neuvěřitelné nadšení pro film a také hluboké odhodlání točit za každou cenu, i když jeho tvorba nestála za nic. Na plátně se prostě stal Edem Woodem.

O rok později dostal možnost zahrát si ve filmu DON JUAN DeMARCO největšího milovníka všech dob. V ten samý rok Johnny ve filmu DEAD MAN ztvárnil spisovatele Williama Blakea. Johnnymu ještě více než jindy záleží na tom, aby si vybíral projekty, které ho zajímají a může v nich hrát složité charakterní postavy. Díky tomu jeho snímky nemají zrovna velký komerční ohlas, ale o to více bývají kvalitní. Tak jako KRYCÍ JMÉNO: DONNIE BRASCO, kde si zahrál tajného policistu, infiltrujícího se do mafie. I film STRACH A HNUS V LAS VEGAS patří mezi velmi netradiční snímky. Johnny si zde zahrál novináře Raoula Dukea, který je stále pod vlivem silných drog a jeho představy podle toho také vypadají.
V roce 1999 se opět sešel s Timem Burtonem a společně natočili film OSPALÁ DÍRA, obrazově brilantní retrohoror. Johnny Depp dodal svému policejnímu konstáblu Ichabodu Craneovi magičnost a do filmu se dobře hodící gotickou tvář. V poslední době jsme Johnnyho mohli vidět v dramatu NEŽ SE SETMÍ a to hned v dvojroli transsexuála a kubánského vězeňského dozorce. Ve filmu ČOKOLÁDA, kde si zahrál cikána, do kterého se zamiluje svobodná matka v podání Juliette Binoche. V životopisném snímku KOKAIN hraje George Junga, největší americkou spojku s kolumbijskými drogovými kartely, muže, jenž kokain rozšířil v 70. a 80. letech do celých Spojených států.

Johnny býval, je a bude velice oblíbený zejména mezi ženskou částí publika. Po několika známostech, mezi které patřila i topmodelka Kate Moss, se Johnny usadil a oženil s francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradisovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakpak se dneska máš???

Upe super 45.1% (1057)
Jo dobrý 25.3% (592)
Ujde to 14.3% (336)
Blbě 15.3% (359)

Komentáře

1 petra    volková petra volková | 7. září 2007 v 14:45 | Reagovat

johnny  deepa   znám   z    filmu    pirati  z    karibiku

2 Nikola Nikola | 19. října 2007 v 22:03 | Reagovat

miluji  Johnyho  Deppa

3 Klara Klara | 19. října 2007 v 22:04 | Reagovat

zboznuju Johnyho Deppa

je to ma zivotni laska

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.